טיפים

מה לעשות בתאונה עצמית?

בתאונה עצמית חשוב לדאוג להוכחות אשר יסייעו להוכיח שבכלל היתה תאונה – פינוי במד"א / פרטי עדים / דוח בוחן פעולה של המשטרה והוכחות בדבר גרירה של הרכב / הוכחות בדבר נזקי רכוש – דו"ח שמאי / קבלה על תיקון / תמונות נזק של כלי הרכב.

מה נכון לעשות בתאונה בה יש פגיעת גוף?

אחרי כל תאונה בה יש פגיעות גוף מומלץ להתפנות ישר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בהזדמנות הראשונה. חשוב לציין כי כאשר מדובר בתאונת דרכים חשוב להקפיד ולהתלונן על כל הכאבים על מנת שכל התלונות יהיו מתועדות.

מה עושים בתאונה בה מעורבים שני גורמים?

בתאונה בה מעורב צד ג' – כדאי מאוד לקחת מהצד ג' פרטים מלאים: שם מלא, ת.ז., טלפון, כתובת, מספר רישוי של הרכב, שם חברת הביטוח שלו, מספר פוליסה.

פוליסת ביטוח חובה עם השתתפות עצמית

בטרם עשיית פוליסת ביטוח חובה עם השתתפות עצמית – אנא וודאו כי הנכם מבינים את המשמעות האמיתית של הפוליסה – כל תביעה שהיא עד גובה ההשתתפות העצמית "נאבדת".

מה הצעדים הנכונים לפעולה בעת טיפול רפואי?

– במהלך הטיפול הרפואי חשוב מאוד לתעד את כל התלונות במסמכים רפואיים ולשמור העתקים מכל המסמכים הרפואיים. הכלל הוא שמה שלא מופיע במסמך הרפואי לא קיים.

– חשוב מאוד לשמור העתק מהקבלות אשר הוצאו בגלל הטיפול הרפואי וזאת לצורך קבלת החזר מחברת הביטוח.

– הקפד להוציא ימי מחלה בכל תקופת ההעדרות מהעבודה. ניתן לתבוע את הביטוח בגין אובדן שכר, במידה והיה, רק במקרה בו ניתנו ימי מחלה מרופא קופ"ח או הרופא המטפל בפגיעה.

– אל תדבר ו/או תיפגש עם חוקר מטעם חברת הביטוח.

מה השלבים הנכונים לעשות לאחר קרות תאונה?

מיד לאחר קרות תאונה, ולפני שעוזבים את זירת התאונה, חשוב לדאוג לקבל את כל הפרטים הרלבנטיים מהמעורבים בתאונה – כתובת מדוייקת של מיקום התאונה, מספרי רישוי של הרכבים, פרטים מלאים של ביטוח החובה והצד ג' (שם חברת הביטוח ומספר פוליסה), פרטים מלאים של הנהגים המעורבים (שם מלא, ת.ז. טלפון וכתובת).

– לפני שעוזבים את זירת התאונה מומלץ לצלם את מיקום כלי הרכב לפני שמזיזים אותם, ואת הנזקים אשר נגרמו להם.

– במידה ונגרמו שפשופים או שטפי דם כתוצאה מתאונה – מומלץ לצלם אותם במצלמה בהזדמנות הראשונה וקרוב ככל שניתן למועד קרות התאונה, מאחר ובמסמכים הרפואיים התיעוד בד,כ עדין יותר, כך ניתן להתרשם בצורה הטובה מיותר מחומרתם.

– יש לגשת למשטרת התנועה ולדווח על התאונה.